Uwaga na fałszywe pisma od MSW

Ministerstwo Spraw Wewnętrzny poinformowało w ostatnim komunikacie, że dochodzą kolejne zawiadomienia o rzekomych pismach wysyłanych przez ministerstwo, które to nakłaniają właścicieli mieszkań do oddania swoich nieruchomości Syryjczykom mającym przyjechać do Polski w przyszłym roku lub po prostu do udostępnienia ich im na zamieszkanie. Co bardzo ciekawe wiele tych pism jest podpisywanych jak dostarczane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które to przecież w Polsce nie istnieje od 2011 roku. MSW wyraźnie ostrzega przed tymi pismami i zapewnia, że ministerstwo nie wysyła i nie będzie wysyłało żadnych tego typu pism.

Próba wyłudzenia?

Ciężko tak naprawdę stwierdzić jaki cel mogą mieć osoby wysyłające te pisma, jednak można domniemać, że istnieje ryzyko chęci przejęcie nieruchomości, gdyż podejrzane pisma trafiają tylko i wyłącznie do osób w podeszłym wieku. Pisma drukowane są na niskiej jakości drukarce, nie mają żadnych pieczęci ani też podpisów i informują po prostu o tym, że będzie trzeba oddać swoje mieszkanie migrantom czy tez je udostępnić do zamieszkania. Jak na razie nie wiadomo kto rozsyła pisma, ale na pewno osoby starsze powinny mieć się na baczności i nie ufać wszelkim tego typu dokumentów. To nie pierwsza próba oszukania najsłabszej części społeczeństwa, a więc osób starszych, a w tym wypadku chodzi o mieszkania, więc problemu nie można lekceważyć.

Migrantom można pomóc

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało jednocześnie, że oczywiście istnieje możliwość pomocy migrantom. Osoby zainteresowane udostępnieniem swojego mieszkania uchodźcom z Syrii mogą wysyłać swoje zgłoszenia do MSW korzystając ze specjalnie do tego celu przygotowanego adresu poczty elektronicznej. MSW do niczego nie zmusza, a chęć pomocy jest w pełni dobrowolna. Jak widać przestępny potrafią wykorzystać każdy pretekst do próby uzyskania jakichś korzyści.

Dodaj komentarz