Trwa gorący okres na rynku wynajmu nieruchomości

Okres od początku sierpnia, do bardzo wczesnych początków października, to zawsze czas, w którym rynek nieruchomości na wynajem rozgrzewa się do czerwoności. Dotyczy to wszystkich większych miast, w których znajdują się popularne w Polsce uczelnie, a więc oczywiście chodzi o studentów szukających mieszkania na nowy rok akademicki. W tym okresie obserwuje się także zwiększone zainteresowanie mieszkaniami na wynajem w miejscowościach ościennych dla dużych miast. Nie da się ukryć, że cena wynajmu w takim miejscu będzie o wiele niższa niż w dużym mieście i często nawet konieczność długich dojazdów na uczelnię nie zniechęca do takiego kroku. Znalezienie miejsca w akademikach od lat jest problemem, gdyż pokoi jest bardzo mało. Co w takim razie najchętniej wynajmują studenci?

Kawalerki zawsze na pierwszym miejscu

Największą popularnością pośród studentów cieszą się oczywiście niewielkie kawalerki. Dotyczy to jednak tych studentów, którzy mają trochę bardziej zasobną kieszeń. Wynajem takiego mieszkania jest wygodny, gdyż nie dzielimy go z żadną inną osobą i mamy ten przysłowiowy spokój. Z drugiej jednak strony kawalerka znajdująca się w centrum miasta, czy bardzo blisko uczelni, niestety będzie dość droga. Nieco lepiej wygląda sytuacja w przypadku kawalerek ulokowanych na obrzeżu miasta. Ciekawostką jest fakt, że cena wynajmu kawalerki położonej blisko uczelni zazwyczaj jest dość podobna w przypadku mieszkań z nowego budownictwa, jak i bardzo starego. Jak widać dobra lokalizacja sprawia, że na każdy rodzaj mieszkania znajdą się chętni, co wynajmujący wykorzystują.

Mieszkania 2, 3 lub 4 pokojowe

Na drugim miejscu znajdują się mieszkania liczące od 2 do 4 pokoi. Tego typu wynajem rzadko kiedy realizowany jest przez jednego tylko studenta. Zaletą wynajęcia większego mieszkania jest to, że w każdym pokoju znajduje się inna osoba, a więc koszty dzielą się pomiędzy studentów i w efekcie wynajęcie jest tańsze. W tym wypadku tracimy oczywiście swobodę i narażamy się na ewentualne sprzeczki z innymi domownikami. Każdy ma swój własny pokój, ale już kuchnia czy łazienka są oczywiście wspólne dla wszystkich.

Dodaj komentarz