Tajemnica tanich mieszkań została wyjaśniona

Podczas kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość bardzo hucznie obiecywało Polakom naprawdę tanie mieszkania do kupienia, i to nowe. Miała to być odpowiedź dla młodych ludzi, którzy nie mogą zakładać rodzin, bo nie stać ich na własne mieszkanie. Ceny o jakich wtedy mówiono wydawały się zupełnie nierealne dla ekspertów z rynku nieruchomości. Podawane przez PIS wartości za metr kwadratowy nie pokrywały nawet samego kosztu zakupu materiałów budowlanych, a gdzie tutaj jeszcze praca ludzi oraz zysk dewelopera. Po expose już wiemy na czym polega pomysł PIS-u, który jako pierwszy w historii rządzi teraz w Polsce samodzielnie, nie potrzebuje koalicji.

Budowa mieszkań czynszowych

Beata Szydło, na swoim expose, przypomniała projekt związany z mieszkaniami. Wynika z niego, że rząd będzie chciał zająć się finansowaniem budowy niedrogich mieszkań czynszowych. Na razie nie wiadomo kiedy mają ruszyć pierwsze inwestycje. Nie wiadomo także, czy projekt dotyczy jedynie dużych miast, czy tzw. czynszówki będą pojawiały się również w mniejszych miejscowościach. Okazuje się do tego, że mieszkań tych nie będzie można kupować, będą one na wynajem. Czynsz ma być bardzo atrakcyjny i osiągalny dla młodych ludzi, którzy planują zakładać swoje rodziny.

Część czynszu pójdzie na mieszkanie

Ciekawie wygląda jeszcze jedna informacja. Beata Szydło zapowiedziała, że regularne płacenie czynszu będzie dodatkowo skutkowało stopniowym wykupywaniem wynajmowanego mieszkania. Część z tego czynszu ma iść bowiem na poczet spłaty mieszkania, które w przyszłości będzie mogło stać się własnością osoby wynajmującej. Informacja na temat tego projektu była jednak niesamowicie krótka i niewiele można o nim powiedzieć. Nie wiadomo jak będą finansowane budowy, kto się tym zajmie, a przede wszystkim skąd wziąć pieniądze na ten cel. Na pewno jednak ta informacja może wywołać niepokój u deweloperów, bowiem obecnie to młodzi ludzie są największą grupą osób, która kupuje mieszkania w różnych zakątkach kraju.

Dodaj komentarz