Rynek nieruchomości Wielkiej Brytanii może załamać stabilność finansową

Według wielu ekspertów finansowych Wielka Brytania właśnie znalazła się na progu poważnego, wewnętrznego kryzysu finansowego, które to będzie spowodowany niespodziewaną decyzją o wystąpienie z Unii Europejskie. Eksperci już dawno ostrzegali Wielką Brytanię, że ich decyzja może mieć niemożliwe do oszacowania skutki dla stabilności finansów, ale dzisiaj już wiadomo, że stabilność finansów jest poważnie zagrożona, a gwoździem do trumny ma tutaj okazać się rynek nieruchomości, gdzie prognozuje się spadek wartości mieszkań nawet o 30%. Jakby tego było mało motorem napędowym jest tutaj słabnący funt brytyjski, który ostatnio zanotował rekordowo niską wartość, jakiej nie miał od ponad 30 lat.

Fundusze inwestycyjne blokują wypłaty

Potężna panika na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii trwa już w najlepsze. Największe fundusze inwestycyjne, które opierają swoje działanie właśnie na nieruchomościach, zalewane są wnioskami od klientów, które dotyczą wypłaty pieniędzy wpłaconych kiedyś na fundusz. Ludzie po prostu obawiają się krachu na rynku nieruchomości i chcą jak najszybciej wypłacić swoje pieniądze, aby stracić na tym jak najmniej, a wiadomo, że przez słaby kurs funta fundusze te już notują straty. Wniosków o wypłaty jest tak dużo, że większość funduszy od poniedziałku wydało decyzję, które blokują możliwość wypłacenia pieniędzy, oczywiście ku wielkiemu niezadowoleniu samych klientów.

Finanse poważnie zagrożone

Brytyjskie nieruchomości zawsze należały do tych wyjątkowych i z tego powodu ich ceny były bardzo wysokie, ale zagraniczni inwestorzy lubili lokować swoje pieniądze właśnie na brytyjskim rynku. Z tego powodu rynek nieruchomości okazał się największym motorem napędowym gospodarki tego kraju i jeśli ten się załamie to niestety, ale finanse całego kraju będą zagrożone. Już dzisiaj widać, że Brytyjskie nieruchomości tracą na wartości, i to nie tylko przez bardzo słaby kurs funta. Przyszłość na pewno nie rysuje się w kolorowych barwach.

Dodaj komentarz