Powstaje algorytm, który pozwoli ustalić dokładną i prawdziwą wartość nieruchomości

Biorąc pod uwagę całą Europę to niestety, ale polski rynek nieruchomości jest na szarym końcu rankingu związanego z uporządkowaniem kwestii wartości nieruchomości. Mamy ogromny wręcz bałagan na rynku, z którym to styka się w zasadzie każda osoba planująca kupić, ale także i sprzedać swoje mieszkanie. Ustalenie realnej wartości jest trudne i nigdy nie pozwala mieć absolutnej pewności, że cena odzwierciedla realną wartość. Ludzie kierują się cenami podawanymi przez różnych sprzedawców, poszukiwaniem innych ofert sprzedaży, a także rzeczoznawcami, którzy jednak także nie potrafią tak do końca określić idealnie wartości. Zakup mieszkania to jedna z najtrudniejszych decyzji dla człowieka i dziwne jest to, że w Polsce nadal nie można mieć pewności co do realnej wartości. Ma to jednak zmienić nowy algorytm.

Aplikacja ustalająca dokładną cenę nieruchomości

Marka Cenatorium już wkrótce pokaże na naszym rynku zupełnie nową aplikację, która będzie działała w oparciu o bardzo nowoczesny algorytm opracowany przez naukowców z naszej uczelni. Algorytm ten będzie póki co działał dla 12 największych miast w naszym kraju, ale bardzo możliwe, że w przypadku sukcesu aplikacji możliwości będą powiększanie. W aplikacji będzie można wprowadzić mnóstwo szczegółowych parametrów, które pozwolą wręcz idealnie określić realną wartość mieszkania w dowolnej lokalizacji jednego z 12 miast naszego kraj. To naprawdę rewolucja, która z pewnością pomoże dokonywać trafnych wyborów kupującym i sprzedającym.

Aplikacja przede wszystkim dla młodych

Wydawca programu nie ukrywa tego, ze grupą docelową mają tutaj być przede wszystkim osoby młode, gdyż to właśnie one mają najwięcej problemów z zakupem mieszkania i to dla nich jest to największe obciążenie finansowe. Program jest już prawie gotowy. Na chwile obecną zgromadzone zostały bowiem dane z 98% powiatów okalających największe miasta Polski. Aplikacja może bardzo pozytywnie wpłynąć na polski rynek nieruchomości wyrównując ceny, czyniąc je bardziej wyrównanymi, a do tego niwelując wpływ spekulacji.

Dodaj komentarz