PKO BP to polski lider w kwestii kredytów hipotecznych

Ogromna część transakcji na rynku nieruchomości w Polsce zawierana jest poprzez wsparcie banków, które to oczywiście udzielają kredytów hipotecznych. Na naszym rynku naprawdę wiele banków oferuje tego typu kredyty, ale już jakiś czas temu na tej dość długiej liście wyraźnie rysował się jeden lider, który nieprzerwanie zwiększa swój portfel kredytów hipotecznych. Okazuje się, że idąc po kredyt hipoteczny statystycznie co trzecia osoba wybierze się do banku PKO BP i tam właśnie zaciągnie swoje zobowiązanie. W efekcie ten właśnie bank jest obecnym liderem w kwestii posiadanie procentowej części wszystkich kredytów hipotecznych.

Ponad 100 miliardów złotych udzielonych kredytów

Dokładne wyliczenia dokonane na sam koniec października 2016 roku pokazały, że na chwilę obecną PKO BP obsługuje już kredyty hipoteczne warte ponad 100 miliardów złotych, a portfel ten nieustannie rośnie i to bardzo dynamicznie. Przeciętnie w ciągu jednego tylko miesiąca PKO BP udziela kolejnych kredytów hipotecznych na łączną sumę oscylującą w granicach miliarda złotych. Biorąc natomiast pod uwagę badania wykonywane we wrześniu 2016 roku to na chwilę obecną bank ten posiada ponad 34% wszystkich kredytów hipotecznych, jakie zostały zaciągnięte w Polsce. To na pewno robi wrażenie i bardzo możliwe, że w dużej mierze spowodowane jest to dużym zaufaniem, jakim darzony jest w Polsce ten właśnie bank. Największym powodzeniem cieszy się tam linia kredytowa „Własny kąt hipoteczny”, gdzie już od naprawdę bardzo długiego czasu klienci cieszą się wysoką stabilnością kredytu.

PKO BP chce hipotek ze stałym oprocentowaniem

PKO BP nie poprzestaje jednak tylko i wyłącznie na poprawianiu obecnej już oferty kredytowej. Bank bowiem bardzo wyraźnie optuje dzisiaj za wprowadzeniem w Polsce kredytów hipotecznych ze stałym, gwarantowanym w całym okresie kredytowania, oprocentowaniem. Według banku jak najbardziej jest to możliwe, choć wymaga tego, aby banki zdecydowały czy chcą w pełni przenieść się tylko na obsługę hipoteki czy oferować różne produkty kredytowe. Stałe oprocentowanie zachęciłoby wiele osób do brania kredytów dzięki dużej pewności związanej z wysokością rat w odleglejszej przyszłości.

Dodaj komentarz