Odsłona największego apartamentowca w UE. Złota 44 w Warszawie zaprezentowała swoje wnętrze

Niezaprzeczalnie najwyższy, do tego jeden z bardziej luksusowych oraz zaawansowanych technologicznie w Polsce drapaczy chmur jest już prawie gotowy.

Złota 44 w Warszawie

flickr.com | Daniel*1977

Fasadę tego wieżowca w kształcie rozpostartego żagla można było podziwiać już od jakiegoś czasu. Natomiast niedawno firma Orco Property wznowiła sprzedaż mieszkań i przy tej okazji zaprezentowała aranżację wnętrza apartamentowca Daniela Libeskinda. Złota 44 to znajdujący się w centrum Warszawy pierwszy budynek na miarę standardów segmentu premium czyli elit największych biznesowych stolic świata.

Luksus na światowym poziomie

Nowy apartamentowiec Złota 44 jest porównywany do nowojorskiego Millenium Tower, a także do najwyższej klasy apartamentowców znajdujących się w centrum Londynu. Do tej pory kupiono 60 mieszkań w tym ekskluzywnym obiekcie, do sprzedania pozostaje jeszcze 260. Obecnie w sprzedaży są mieszkania od 9. do 54. piętra. Ceny gotowego apartamentu rosną wraz z wysokością i wynoszą w granicach od 25 tysięcy złotych do 65 tysięcy złotych brutto za metr kwadratowy. Powierzchnie mieszkań wynoszą od 62 do 454 metrów kwadratowych.

Zainteresowani mogą wybrać spośród 72 mieszkań z jedną sypialnią,, 66 mieszkań z dwoma sypialniami, 90 z trzema sypialniami oraz 32 mieszkań które posiadają 4 i więcej sypialni. Jest to jeden z najbardziej luksusowych i nowoczesnych obiektów w Warszawie.

Nowoczesna technologia a la Złota

Jest to pierwszy drapacz chmur w Polsce w którym zastosowano technologie TGU – potrójną szklaną fasadę. System ten nie tylko zapobiega utracie ciepła co pozwala na zmniejszenie zużycia energii nawet o 15 procent ale też wygłusza wnętrze. Można powiedzieć, że apartamentowiec Daniela Libeskinda to przykład inteligentnego budynku. Zastosowany w nim najnowocześniejszy system wentylacji, który pobiera świeże powietrze z dachu, filtruje i dopiero pompuje do klimatyzacji. Dzięki temu powietrze w środku jest czystsze niż na zewnątrz. Natomiast system paneli okiennych pozwala na otwieranie okien prawie na całą szerokość. Imponująca jest też prędkość windy która pokonuje 6 metrów na sekundę.

Dodaj komentarz