Na rynek nieruchomości wreszcie wdziera się XXI wiek

W Polsce buduje się oczywiście coraz bardziej nowoczesne budynki. Przyjazne do życia mieszkania coraz częściej są standardem w dużych miastach. Deweloperzy jednak nie do końca wykorzystywali do tej pory możliwości nowoczesnych technologii. Współczesne społeczeństwa tak naprawdę są bardzo mocno związane z internetem. Coraz częściej robimy zakupy przez internet, ubezpieczamy się, wykonujemy transakcje finansowe, poszukujemy porad, a rośnie także zjawisko telepracy, czyli zatrudnienia przez internet, pracy bez wychodzenia z domu. Deweloperzy musza brać dzisiaj pod uwagę moc jaką posiada internet. Obecnym trendem jest bowiem sprzedaż mieszkań właśnie za pośrednictwem internetu i nie chodzi tutaj tylko o zwykłe ogłoszenia.

Zdjęcie pochodzi ze strony Flickr

 

Nowoczesne aplikacje internetowe na rynku nieruchomości

Coraz częściej przeciętny Kowalski nie ma ochoty poświęcać całego dnia na jeżdżenie po mieście, odwiedzanie wielu mieszkań, szczególnie, że w większości przypadków opis nie zgadza się ze stanem faktycznym, a więc tracimy tylko czas. Od 2-3 lat widzimy coroczne podwajanie się poszukiwania nowych mieszkań właśnie przez internet i deweloperzy zdecydowanie powinni zacząć wykorzystywać tę tendencję. Same ogłoszenia zdecydowanie nie wystarczą. Nowocześni deweloperzy umieszczają bowiem na swoich stronach internetowych bardzo ciekawe aplikacje. Programy te pozwalają na wirtualną podróż po naszym mieszkaniu. Nie są to już tylko zwykłe zdjęcia, ale podróż po mieszaniu, którą można zrobić w dresach bez wychodzenia z domu. Co ciekawe nowoczesność deweloperów poprawia ich atrakcyjność i notują oni o wiele wyższe wyniki sprzedaży.

Problem z przekłamanymi ofertami

W Polsce nadal jednak ogromnym problemem jest brak szacunku do kupującego poszukującego mieszkania w internecie. Niezwykle często opisy sprzedawanej nieruchomości znacząco odbiegają od stanu faktycznego, który możemy spotkać po przyjechaniu na miejsce. To bardzo złe działanie, które negatywnie wpływa na wizerunek dewelopera. Warto mieć świadomość tego, że takie próby oszustwa szybko się rozchodzą w internecie i deweloper szybko traci dużą część rynku.

Dodaj komentarz