Na co najczęściej narzekamy podczas wynajmowania mieszkania?

Od naprawdę długiego już czasu ceny na rynku wynajmu nieruchomości bardzo poważnie szybują w górę. Dzisiaj wynajęcie nawet malutkiej kawalerki w dużym mieście wymaga sporych nakładów finansowych, często dużo wyższych niż koszt przeciętnej raty kredytu hipotecznego przy zakupie własnego mieszkania. Skoro jednak płacimy tyle pieniędzy to spodziewamy się, że standard mieszkania najmowanego przez nas będzie wysoki, prawda? Niestety rzeczywistość w Polsce okazuje się zupełnie inna. Więcej niż co druga osoba szukająca ofert wynajmu mieszkań spotkała się z sytuacjami bardzo niskiego standardu za wygórowaną cenę. Na co natrafia się najczęściej?

Mieszkania pamiętające jeszcze czasy PRL-u

Najczęściej pojawiającym się widokiem na rynku wynajmowanych mieszkań jest niestety chłodny powiew PRL-u. Mieszkania bardzo często wyglądają jak przejęte w spadku po babci czy dziadku, i nawet nie ruszone w celu chociaż minimalnego dopasowania ich do współczesnych standardów. Nie tylko znajdziemy tam stare i bezużyteczne meble, ale często i pralki, lodówki czy telewizory pamiętające jeszcze poprzedni ustrój polityczny.

Usterki, które ukrywają właściciele

Nagminnie pojawiają się także przypadku ukrywania przez właściciela różnych usterek w mieszkaniu. Te najemcy odkrywają dopiero po podpisaniu umowy i wprowadzeniu się do mieszkania. Co gorsza, bywają przypadki w których to właściciel natychmiast zaczyna zrzucać winę za pojawienie się usterek na najemcę, od razu informując go o permanentnym zatrzymaniu kaucji.

Rzeczy właściciela zalegające w mieszkaniu

Zaskakujące jest to, że najemcy bardzo często narzekają na rzeczy właścicieli, które zostały z niewiadomych powodów pozostawione w mieszkaniu i nie tylko zabierają miejsce, ale zwyczajnie zawadzają w codziennym użytkowaniu.

Niezapowiedziane wizyty właściciela

Nagminne okazują się także regularne i niezapowiedziane wizyty kontrolne właściciela w mieszkaniu. Co prawda nie jest to oczywiście niezgodne z prawem, ale zwykłe zasady przyzwoitości powinny skłonić do wcześniejszego kontaktu z najemcą i umówienia się na konkretny, dogodny termin.

Dodaj komentarz