Mieszanie na wynajem już od 250 000 zł. Dane na marzec 2014 r.

Aktualne dane mówią, że za 250 000 zł można kupić dwupokojowe mieszkanie na wynajem w takich lokalizacjach Wrocławia, które zachęcą do wynajmu najemców. Zresztą, aż 41% klientów Home Broker we Wrocławiu wskazuje na Krzyki jako najlepsze miejsce do zamieszkania, a to właśnie w takich lokalizacjach powyższa cena obowiązuje. Nic w tym dziwnego, ponieważ potencjalni najemcy chcą mieszkać prestiżowych dzielnicach, które mogą się czymś pochwalić (w Krzykach np. znajduje się między innymi Sky Tower – najwyższy budynek mieszkalny na terenie całej Polski). Przeciwieństwem jest zaś Psie Pole – dzielnica Wrocławia, w której niemal w ogóle nie powstają nieruchomości mieszkaniowe.

 

Centrum górą

Bez względu jednak na to, czy chodzi o Wrocław, czy o jakiekolwiek inne miasto, największą popularnością cieszą się oczywiście centra. Jeśli więc stać nas na mieszkanie na wynajem w przykładowym centrum mieszkania, możemy liczyć na wysokie dochody, ale też na spory koszt samej tej inwestycji. Cena za metr kwadratowy w centrum Wrocławia jest o 1500 zł wyższa niż w innych dzielnicach tego miasta, a to o czymś świadczy (dane na marzec 2014 r.).

Źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Źródło zdjęcia: www.sxc.hu

 

Mieszkanie za gotówkę

Co ciekawe, wśród inwestorów nieruchomościowych istnieje dużo takich, którzy kupują mieszkania pod wynajem za gotówkę. Deweloperzy wychodzą im więc naprzeciw, dostosowując swoje projekty właśnie pod tym kątem, ponieważ klient z gotówką ma większe możliwości negocjacyjne i nie tylko, ale zazwyczaj też mniejsze możliwości kapitałowe. W cenie są zatem pokoje, które nie wymagają dużych nakładów finansowych, a w zamian za to przynoszą oczekiwane zyski. Swoją drogą, jaki jest dziś przychód z wynajmu we Wrocławiu? Eksperci oceniają go na 4,3% netto w skali roku. Owszem, na pierwszy rzut oka wydaje się, ze to niewiele, ale gdy zestawimy takie rozwiązanie z inną formą powiększania kapitału, na przykład z lokatami, okazuje się, że to jednak całkiem sporo, szczególnie że tak naprawdę wystarczy jedynie raz zainwestować pieniądze i obserwować regularne wpływy na konto.

 

Źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Dodaj komentarz