Malutkie domy sprzedają się na świecie jak świeże bułeczki

W Polsce od wielu lat mówi się o tym, że średnia wielkość mieszkania, przypadająca na statystycznego mieszkańca naszego kraju, jest dużo za niska i znacząco odstaje od zachodnich standardów. Nie da się ukryć tego, że mieszkanie powinno być w pewnej mierze dopasowane do wielkości rodziny, aby zapewniać swobodę i odrobinę dyskrecji dla każdego mieszkańca nieruchomości, choć oczywiście im mieszkanie większe tym wyższa cena jego zakupu, a i oczywiście większe opłaty związane z utrzymaniem. Tyle teoria, a praktyka okazuje się mówić zupełnie co innego. Na świecie tworzy się bowiem nowy trend dla zakupów domów w wersji iście miniaturowej, które rozchodzą się dosłownie jak świeże bułeczki.

27mkw sprzedane za około 3 milionów złotych

To nie żart, w Londynie jakiś czas temu doszło właśnie do takiej transakcji, gdzie pewna osoba po wyłożeniu na stół około 3 milionów złotych stała się właścicielem całego domu i, może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nieruchomość ta ma powierzchnię zaledwie 27mkw. Wielka Brytania nie jest tutaj jednak żadnym wyjątkiem, a sam zakup takiej nieruchomości, która do tego nadawała się jeszcze do kapitalnego remontu, nie był wcale przypadkiem. Najmniejsza nieruchomość we Włoszech, którą interesowało się mnóstwo osób, ma powierzchnię zaledwie 7mkw. Nawet i w Polsce nie brakuje dzisiaj miniaturowych nieruchomości, które także cieszą się dużym powodzeniem. Skąd taki szał na budynki, w których trudno wyobrazić sobie komfortowe mieszkanie?

Rozgłos to podstawa sukcesu

Nie da się ukryć tego, że miniaturowe budynki po prostu cieszą się dużą sławą na okolicznym rynku. Najczęściej takie obiekty kupowane są przez firmy, gdzie później chociażby zakłada się biura czy punktu obsługi Klienta. Atrakcyjność obiektu naprawdę wpływa na popularność danej firmy, a dodać należy do tego jeszcze drugą kwestię. Miniaturowe domy najczęściej mieszczą się bowiem w bardzo atrakcyjnych częściach miast, w ścisłych centrach, gdzie tym samym rośnie prestiż firmy, która w danych kontaktowych może podawać taki adres.

Dodaj komentarz