Jaka pora jest najlepsza na remont mieszkania? Nie nudź się na urlopie

Kiedy najlepiej wyremontować lub odświeżyć mieszkanie? Otóż najlepiej jest to zrobić w sezonie letnim, kiedy to odpoczywamy na urlopie i niejednokrotnie nie wiemy, co z wolnym czasem zrobić. Od czego jednak zacząć?

Kuchnia kluczowym pomieszczeniem domu

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia prac remontowych jest kuchnia, czyli kluczowe pomieszczenie mieszkania, w którym domownicy spędzają największą ilość czasu. To tu rozpoczynamy dzień, to tu go kończymy i to tu kształtujemy swój nastrój na całą dobę. Specjaliści od projektowania wnętrz z krakowskiego sklepu IKEA komentują, że świetnym pomysłem na remont kuchni jest wymiana szafek, cechujących się wygodą, funkcjonalnością, dobrym rozplanowaniem oraz oczywiście ładnym wyglądem, ponieważ umożliwi to estetyczne pochowanie niezbędnych w kuchni sprzętów i akcesoriów. Po drugie – nawet przy najlepszym zaprojektowaniu kuchni bywa tak, iż brakuje nam miejsca, szczególnie jeśli chodzi o szuflady, dlatego podczas remontu dobrze jest zamontować haki na chochle, trzepaczki czy durszlaki. To proste, ładnie wygląda i jest praktyczne.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.zdrowie.drogini.pl

Zdjęcie pochodzi ze strony www.zdrowie.drogini.pl


 

Zakup mebli

Bez względu natomiast na to, czy remontowana jest kuchnia, salon, czy pokój dzieci – najwięcej problemów zawsze sprawia kupno mebli, ponieważ trzeba dokładnie zaplanować, gdzie je postawimy, jak zaaranżujemy wolną przestrzeń, jak uporamy się z montażem i tak dalej. Szczęśliwie jednak – jak mówi Robert Kowalski, kierownik działu kuchennego w IKEA Kraków – w nowoczesnych sklepach meblowych funkcjonuje fachowe doradztwo, dzięki któremu nawet najmniej obyty z tematem klient będzie w stanie sobie z tym wszystkim poradzić. To raz, a dwa – coraz więcej firm meblowych zajmuje się profesjonalnym konsultingiem w związku z projektowaniem i montażem, dlatego wystarczy się do nich odezwać, uiścić opłatę (która zazwyczaj nie jest zbyt duża) i po prostu z takiego rozwiązania skorzystać.

Najważniejsze, aby nasza nieruchomość się nam zwyczajnie podobała, a korzystanie ze wszystkich jej dóbr nie było dla nas uciążliwe, więc dobrze jest do tego dążyć we własnym zakresie.

 
Zdjęcie pochodzi ze strony www.zdrowie.drogini.pl

Dodaj komentarz