Jak znaleźć najemcę? Metody alternatywne

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, każdy wynajmujący od kogoś mieszkanie powinien poinformować właściciela o chęci wyprowadzki w terminie nie krótszym niż miesiąc przed planowanym opuszczeniem lokalu. Warto zawrzeć tego typu adnotację w umowie najmu, gdyż wtedy mamy czas na to, aby szukać nowego najemcy jeszcze w czasie trwania poprzedniego najmu. Dzięki temu zwiększają się nasze szanse na zachowanie ciągłości finansowej, związanej właśnie z wynajmowaniem.

 

Przed szukaniem nowego najemcy porozmawiaj z obecnym wynajmującym

Bardzo ważne jest wspólne dogadanie się z osobą, która aktualnie wynajmuje nasze mieszkanie, gdyż przecież to wciąż ona ponosi pełne tego koszty. Powinniśmy po pierwsze uzgodnić z najemcą w jakich godzinach może zaoferować trochę swojego czasu i udostępnić mieszkanie do oglądania dla zainteresowanych kolejnym wynajmem. Warto także poprosić wynajmującego o to, aby zadbał o porządek w mieszkaniu, to ważny element, gdyż wiele osób może się zrazić do wynajmu przez bałagan.

Zdjęcie pochodzi ze strony weblog.infopraca.pl

Zdjęcie pochodzi ze strony weblog.infopraca.pl


 

Ogłoszenia w prasie to jedno, ale warto poszukać nowych najemców innymi metodami

Jeśli w pobliżu Twojego mieszkania do wynajmu znajduje się uczelnia to bardzo dobrym pomysłem może być rozwieszenie ogłoszeń o zwalnianiu się mieszkania właśnie na terenie uczelni. Do tego można rozprowadzić informację po sąsiadach, którzy przecież często poszukują mieszkań dla swoich dzieci czy znajomych. Z kolei jeśli mieszkanie znajduje się w ścisłym centrum miasta i do tego jest atrakcyjne turystycznie to bardzo opłacalny może się okazać wynajem krótkoterminowy. Wtedy można na przykład zamieszczać ogłoszenia na portalach turystycznych, aby przyciągnąć do siebie ludzi przyjeżdzających na przykład na urlop do tego miasta. Opłacalne będzie także wynajmowanie mieszkania firmom. Jeśli na przykład jest zakład, gdzie często organizuje się szkolenia pracownicze to firma taka chętnie poszukuje mieszkań do wynajęcia na krótki termin, aby zakwaterować tam swoich kursantów. Możliwości jest wiele, a mając miesiąc dodatkowego czasu można naprawdę sporo zdziałać.

 
Zdjęcie pochodzi ze strony weblog.infopraca.pl

Dodaj komentarz