Generation Park. Nowy wieżowiec w Warszawie

Ogłoszono nowy projekt biurowy, za który odpowiada firma Skanska Property Poland. Inwestycję zaplanowano w centrum Warszawy, a dokładniej obok Ronda Daszyńskiego. Skanska Property Poland zaprezentowała już wstępne szkice oraz wizualizacje przedstawiające ten prawie stu pięćdziesięciometrowy wieżowiec i trzeba przyznać, że robią one wrażenie.

 

Trzy budynki w jednym kompleksie

Generation Park – bo tak nazywa się nowy projekt Skanska – będzie właściwie trzyczęściowym kompleksem, w skład którego wejdą trzy budynki. 80 000 metrów kwadratowych powierzchni, ponad 10 000 potencjalnych pracowników, parking posiadający ponad 500 miejsc, strefy dla rowerzystów, obiekty sanitarne, a wszystko to przy tak dużej wysokości. Projekt uwzględnia też pas zieleni, na którym zasadzone zostaną drzewa i rośliny, gdzie będzie można siąść. Co ciekawe, przestrzeń zielona zostanie odgrodzona od hałasu specjalnymi panelami dźwiękoszczelnymi, a wstęp nań będą mieli nie tylko pracownicy biurowca, ale też przechodnie. Skanska Property Poland postawiło bowiem na dostosowanie obiektu do potrzeb wszystkich mieszkańców, co ma się przełożyć na uczynienie go „stolicą w stolicy”. Nieoficjalnie pojawiły się wzmianki o stworzeniu sfery rozrywkowej, która będzie funkcjonować wieczorami, ale na razie brak większych szczegółów na ten temat.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.sxc.hu

Zdjęcie pochodzi ze strony www.sxc.hu

 

Kiedy rozpoczęcie budowy?

Pozostaje zadać pytanie, kiedy biurowiec ma zostać wzniesiony. Przedstawiciele Skanska mówią o pierwszym kwartale 2016 r., aczkolwiek firma nie uzyskała jeszcze nawet pozwolenia na budowę (chociaż uprawnienia do zabudowy już są), więc tak naprawdę – dopóki pozwolenia nie ma – ciężko wskazywać na konkretną datę. Rozbiórka dotychczasowego obiektu tam obecnego rozpoczęła się dwa miesiące temu. Tak czy owak jednak, zapowiada się, że stoimy przed kolejnym obiecującym przedsięwzięciem, nad którym czuwa Skanska S.A., a które może się stać prawdziwym sukcesem. Znając natomiast dryg do interesów wśród współpracowników Skanska Property Poland, możemy oczekiwać naprawdę wiele.

 

Zdjęcie pochodzi ze strony www.sxc.hu

Dodaj komentarz