Działania Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych na rzecz finansowania łódzkich nieruchomości

Dziś Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych podpisała porozumienie z miastem Łódź odnośnie szeroko zakrojonej promocji gospodarczej tego drugiego. Ma ona polegać na poszukiwaniu inwestorów, którzy sfinansują łódzkie nieruchomości inwestycyjne i nie tylko. Współpraca ta nie jest jednak nowością, a potwierdzają to przede wszystkim działania powyższych podmiotów w związku z ŁSSE (Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna – przyp.), gdzie w ciągu ostatnich trzech lat pracę znalazło ponad półtora tysiąca ludzi.

 

12 projektów inwestycyjnych w toku

Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych – Sławomir Majman – przypomniał, że w ciągu najbliższych dwóch lat realizowanych będzie aż 12 łódzkich projektów inwestycyjnych. Chodzi tu między innymi o branże usługową, informatyczną, telekomunikacyjną i badawczą. Nic więc dziwnego, że Łódź przoduje w kwestii inwestycji dla gospodarstw domowych, a Polska staje się jednym z najważniejszych ośrodków europejskich dla prac badawczych i rozwojowych. Wszystko wynika między innymi z faktu dużego popytu na stanowiska pracy w tak zwanych zawodach intelektualnych, bo przecież gdzie, jak nie u nas, pracy szuka tylu magistrów.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.sxc.hu

Zdjęcie pochodzi ze strony www.sxc.hu

 

International Expo 2022 r.

Warto wspomnieć też, że Sławomir Majman został komisarzem generalnym do spraw polskiego udziału na mediolańskiej wystawie Expo w 2015 r. Jest to potwierdzenie jego niegdysiejszych słów o chęci organizacji International Expo w 2022 r. właśnie w Łodzi. Obserwując powyższe oraz wiele innych poczynań można więc stwierdzić, że współpraca PAIiIZ i władz miasta wyjdzie obu stronom na dobre. Czy jednak promocja Łodzi na przyszłorocznym Expo przyniesie oczekiwane rezultaty? Na razie ciężko to stwierdzić, ale dwuwymiarowa wizja prezentacji miasta (wymiar decydencki i publiczny) daje spore nadzieje, tym bardziej że Łódź jest naprawdę doskonałym ośrodkiem artystycznym, wzorniczym oraz designerskim. Wniosek aplikacyjny dla miasta ma być upubliczniony w 2016 r., dlatego z warto obserwować z zaciekawieniem każdy etap działań PAIiIZ i łodzi.

 

Zdjęcie pochodzi ze strony www.sxc.hu

Dodaj komentarz