Dodatkowe środki dla MdM rozeszły się w 6 godzin!

Początek sierpnia tego roku był bardzo gorącym czasem dla osób starających się o ostatnie rządowe dopłaty do kredytów hipotecznych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, który jest już na ostatniej prostej do zakończenia. W połowie tego roku podano informację o przyznaniu dodatkowych środków na MdM, które miały zostać uruchomione właśnie na początku sierpnia. Dodatkowe miliony złotych wynikały z nieprawidłowego rozliczania programu w latach poprzednich i rząd postanowił te pieniądze rozdysponować. Jeśli ktoś zwlekał z udaniem się do banku po dofinansowanie i zrobił to później niż 6 godzin po uruchomieniu środków to niestety, został odprawiony z kwitkiem.

Tak szybko pieniądze jeszcze nigdy się nie rozeszły

Około godziny 14, tego samego dnia w którym zaczęto przyjmować wnioski o MdM, wydano decyzję o wstrzymaniu przyjmowania tychże wniosków. Oznacza to, że wpłynęło ponad 25 tysięcy wniosków i to w czasie zaledwie 6 godzin! Co ciekawe, niektóre banki otwierały swoje placówki tego dnia nawet trochę wcześniej. Jeśli osoba złożyła wniosek po skończeniu się pieniędzy to trafiła na listę rezerwową. Dostanie dofinansowanie tylko w sytuacji, gdy ktoś z niego zrezygnuje lub kredytu nie dostanie. Tutaj decydowała kolejność składania wniosków.

Co zrobić, gdy nie dostaliśmy pieniędzy z MdM?

Tak szybkie wyczerpanie się środków może niestety oznaczać dla niektórych osób ogromne koszty dodatkowe. Niektórzy mogli podpisać umowy przedwstępne, opłacić notariusza i wpłacić zadatek, a pieniędzy z MdM nie otrzymali. Co w takiej sytuacji? Aby nie stracić swoich pieniędzy można oczywiście przede wszystkim próbować poszukiwać tych brakujących pieniędzy z dodatkowych źródeł, co jednak najczęściej jest bardzo trudne. W wielu przypadkach jednak sprzedawcy mogą pójść takim osobom na rękę i wtedy możemy skorzystać z drugiej opcji. Jeśli sprzedawca zgodzi się odroczyć termin płatności do przyszłego roku to od stycznia będzie można złożyć wniosek na kolejne, tym razem ostatnie już, dofinansowanie z MdM. Środków będzie około 6 razy więcej niż w sierpniu, a więc szansa na otrzymanie wsparcia jest całkiem duża.

Dodaj komentarz