Dni Domów Pasywnych

Tychów znów przyciąga do siebie deweloperów mieszkaniowych z całego świata, bowiem już w najbliższych dniach, tj. od 8 do 10 listopada 2013, odbędą się tam 10 Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych, organizowane przez Instytut Budynków Pasywnych. Każda edycja tego wydarzenia przyciąga dziesiątki tysięcy osób związanych z rynkiem deweloperskim, ale nadchodząca ma być pod tym względem rekordowa. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – dziesiąta rocznica, czyli jubileusz!

 

Budownictwo pasywne dla każdego

Dni Domów Pasywnych mają charakter otwarty, dlatego każdy, kogo interesują nieruchomości pasywne, kto obserwuje rynek deweloperski lub kto lubuje się w nowoczesnych technologiach powinien się tam udać, tym bardziej że budownictwo pasywne posiada cały ogrom zalet, niespotykanych w innych obiektach. Chodzi tu przede wszystkim o trwałość, komfort i ekonomię, ponieważ dom pasywny potrzebuje dosłownie minimalnych kosztów na ogrzewanie, posiada niepowtarzalny mikroklimat, a także po prostu ładnie wygląda. Zresztą, aby się o tym przekonać samodzielnie, najlepiej odwiedzić sam Tychów, gdzie mieści się ten pierwszy i jak dotąd jedyny certyfikowany dom pasywny na obszarze całego województwa zachodniopomorskiego.

Autorem zdjęcia są inżynierowie.środowiska ze strony commons.wikimedia.org

Autorem zdjęcia są inżynierowie.środowiska ze strony commons.wikimedia.org


 

Domy pasywne przyszłością?

Czy jednak domy pasywne są przyszłościowe? Biorąc pod uwagę trendy w innych krajach, śmiało można powiedzieć, że tak. Ludzie są bowiem zainteresowani wszelkimi sposobami na zaoszczędzenie pieniędzy, a trudno o lepszą metodę aniżeli oszczędność już na etapie projektu budowlanego. Po wtóre – wspomniany klimat jest na tyle wyjątkowy, że na pewno każdy, kto odwiedzi Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych, będzie nim zwyczajnie urzeczony.

Lokalizację domu H1, czyli właśnie domu w Tychowie, można znaleźć pod adresem domy.procyon.com.pl, gdzie zresztą wszystkich zapraszamy, tak samo jak zapraszamy na same targi. Warto je odwiedzić, tym bardziej że polskie budownictwo nie należy do wzorowych i wielu mogłoby się na budownictwie pasywnym zacząć uczyć, a to mogłoby dać bardzo ciekawe efekty w kontekście krajowych projektów budowlanych.

 
Autorem zdjęcia są inżynierowie.środowiska ze strony commons.wikimedia.org

Dodaj komentarz