Deweloperzy wracają do Łodzi

Przez bardzo długie lata Łódź była na szarym końcu jeśli chodzi o listę zainteresowania deweloperów inwestujących w nieruchomości biurowe. Miasto przez lata podupadało w dużej mierze przez nieudolne rządy, ale i trudną sytuację na rynku tekstylnym, gdyż to właśnie tekstylia były głównym motorem napędowym dla tego miasta. Łódź położona jest w bardzo atrakcyjnym miejscu kraju, w samym środku, ale potencjał ten latami nie były wykorzystywany. W roku 2014 pojawiło się tam ledwo nieco ponad 3 tysiące metrów kwadratowych nowych powierzchni biurowych. W tym roku jest lepiej, bo około 11 tysięcy metrów kwadratowych, ale rok 2016 może okazać się rekordowy. Już w tej chwili trwają budowy nieruchomości o powierzchni prawie 90 tysięcy metrów kwadratowych. Skąd taki skok i zainteresowanie?

Łódź zaczęła się promować i modernizować

Po pierwsze od pewnego czasu Łódź jest coraz bardziej zauważalna dzięki dobrze prowadzonej akcji promocyjnej na terenie całego kraju. W mieście tym mamy także coraz więcej ważnych imprez kulturalnych, które rozsławiają miasto. Nie bez znaczenia jest także pojawienie się największego węzła komunikacyjnego w tym kraju. W Łodzi od pewnego czasu mamy także ogromną modernizację infrastruktury. Bez wątpienia jest to dzisiaj najbardziej „rozkopane” miasto w tym kraju, które pięknieje w oczach. Nowe drogi, spektakularne przebudowy i coraz większa dbałość o dobry wizerunek. To wszystko sprawia, że deweloperzy coraz chętnie patrzą w stronę centralnej Polski, a jest to bardzo opłacalne. Pod względem dużych miast Polski Łódź jest jednym z tych najtańszych co stanowi dodatkową zachętę na inwestowanie.

Głównie nowoczesne technologie

Łódź już od dawna przyciągała do siebie w dużej mierze inwestorów związanych z rynkiem nowoczesnych technologii. Ponad 60% łódzkiego przemysłu to dzisiaj IT. W mieście są także bardzo atrakcyjne nieruchomości pofabryczne, które inwestorzy chętnie rewitalizują i przekształcają na powierzchnie biurowe. Branża deweloperska ewidentnie zaczyna dostrzegać spory potencjał tego miasta.

Dodaj komentarz