Deweloperzy w 2015 roku raczej nie odczują kryzysu

Wiele mówi się o tym w jak trudnej sytuacji znajduje się nasza gospodarka. Od 2015 roku wzrosła minimalna wpłata własna przy ubieganiu się o kredyt na mieszkanie. Do tego pojawiają się jeszcze spekulacje o tym, że kryzys gospodarczy w Rosji będzie miał negatywny wpływ także na nasze finanse. Z pracą wciąż jest niewesoło i ludziom wcale nie żyje się zawsze tak dobrze jakby się tego chciało. Rynek nieruchomości wydaje się jednak nic sobie z tego nie robić i w 2015 roku deweloperzy na pewno będą mieli pełne ręce roboty jeśli chodzi o budowę nowych biurowców.

7.3 mln metrów kwadratowych powierzchni biurowej

Biorąc pod uwagę skalę całego kraju to na chwilę obecną do wykorzystania mamy około 7.3 mln metrów kwadratowych różnych powierzchni biurowych. Według najnowszych danych w 2015 roku przybędzie do tego ponad 730 tysięcy metrów co oznacza niesamowity wzrost w ciągu tylko kilku miesięcy. Największa część z tych inwestycji powstanie oczywiście w stolicy oraz w Krakowie. Na samą Warszawę przypada bowiem ok. 320 tysięcy metrów kwadratowych nowych powierzchni biurowych. W Krakowie za to powstanie 114 tysięcy metrów i nie ma się co temu dziwić. Są to miasta, w których powierzchnie biurowe cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Mamy niestety bowiem także wiele takich miast, które oferują sporo przestrzeni biurowej, ale nie mogą znaleźć na nią żadnych chętnych.

Zdjęcie pochodzi ze strony Wikipedia

Wrocław i Trójmiasto także aktywne

Powoli rośnie jednak w Polsce znaczenie także Wrocławia i Trójmiasta, które pod względem powierzchni biurowych, w roku 2015 również będą bardzo aktywne. Pojawi się tam odpowiednio 91 oraz 87 tysięcy metrów kwadratowych dla różnych biur. Z czym wiąże się taka aktywność? W dużej mierze spowodowane jest to tym, że od pewnego czasu obserwujemy coraz większe zainteresowanie Polską dużych, zagranicznych przedsiębiorców. Pomimo burzy toczącej się w całej Europie nasza gospodarka dobrze na to reaguje i choć nie jest najsilniejsza to jednak stabilna, podobnie zresztą jak i nasza waluta.

Dodaj komentarz