Czy pośrednik nieruchomości zawsze jest idealny?

W Polsce nadal zakup nieruchomości dla większości obywateli jest ogromnie stresujący. Na pewno będzie tak jeszcze przez wiele lat. Ceny mieszkań absolutnie nie są dopasowane do finansowych możliwości naszych rodaków. Z tego powodu kupno mieszkania bardzo często wiąże się z wydaniem wszystkich oszczędności, które latami były odkładane nie tylko przez samych zainteresowanych zakupem, ale często także całą najbliższą rodzinę. Jeśli nie oszczędności to kredyt, który spłaca się po 30 lat. Nic więc dziwnego, że sytuacja finansowa skutecznie utrudnia podjęcie decyzji o zakupie mieszkania. Jeśli już decydujemy się na taki krok to chętnie korzystamy z pomocy pośredników. Niestety jak się okazuje nie do końca jesteśmy zadowoleni z ich usług.

Niezadowolenie z pracy pośredników nieruchomości

Pod koniec września tego roku przeprowadzono pośród naszych rodaków sondę, której celem było określenie plusów oraz minusów jakie dostrzegamy w usługach osób zajmujących się pośrednictwem sprzedaży i kupna nieruchomości. Ankietowani za największy minus najczęściej podawali aroganckie podejście do klienta, czyli bardzo niski standard obsługi. Okazuje się do tego, że agenci często nie rozumieją potrzeb swoich klientów i szukają dla nich takich mieszkań, na których sami zarobią najwięcej na prowizji, nie patrząc w ogóle na wymagania swoich zleceniodawców. Co więcej wielu pośredników ma znikomą wiedzę na temat rynku nieruchomości. W efekcie dzisiaj niezwykle istotne są opinie o pośrednikach, które można znaleźć w internecie. Zanim zdecydujemy się na usługi danego pośrednika bardzo często szczegółowo wertujemy internet i dowiadujemy się o nim najwięcej jak tylko można.

Zdjęcie pochodzi ze strony FreeFoto.com

 

Prawie połowa Polaków korzysta z usług pośredników

Pomimo niezadowolenia z pracy pośredników w obrocie nieruchomościami okazuje się, że i tak bardzo często korzystamy z ich usług. Prawie 47% Polaków kupując mieszkanie zdaje się na decyzję pośrednika. Wynika to głównie z obawy przed oszustwem. Pośrednik odpowiada za sprzedane nam mieszkanie, musi sprawdzić jego status prawny, kontrolować umowę oraz przekazanie pieniędzy. W razie problemów to na nim spoczywa później cała odpowiedzialność.

Dodaj komentarz