Budowa Park of Poland aktualna. Cineworld i Cinema City prawdopodobnie połączą siły

Cinema City prawdopodobnie zrealizuje jednak projekt Park of Poland, ponieważ postanowiono przeznaczyć nań gotówkę z transakcji połączenia działalności kin CC i działalności Cineworld (brytyjska sieć kinowa – przyp.). Chociaż na razie jest to wiadomość nieoficjalna, obserwatorzy rynku wskazują na zamiary owego połączenia już za parę tygodni. Cineworld ma wykupić całe Cinema City za kwotę 503 000 000 GBP, która będzie wypłacona nie tylko w gotówce, ale i w akcjach, dzięki czemu – po spłaceniu długów przez Cinema City – i tak zostanie 130 000 000 Euro, które posłużą między innymi właśnie do budowy Park of Poland.

 

Pierwsze plany inwestycyjne w połowie przyszłego roku

Już teraz mówi się też, że pierwsze plany inwestycyjne spółki mają się pojawić w połowie 2014 r., aczkolwiek priorytetowość realizacji Park of Poland nie jest żadną tajemnicą już dziś. Co ciekawe, Cinema City nadal będzie obecne na warszawskiej giełdzie, gdzie poprowadzi działalność z zakresu nieruchomości, jednak przewiduje się, że i to nie będzie ostatnim słowem dyrektora finansowego Cinema City International – Nisana Cohena – który ma ambicje na zaangażowanie się w inne projekty o charakterze nieruchomościowym oraz rozrywkowym.

Autorem zdjęcia jest Rob Sinclair z serwisu Flickr

Autorem zdjęcia jest Rob Sinclair z serwisu Flickr


 

Dalszy rozwój Cinema City

Pozostaje zatem spytać, jak w obliczu tych zmian – nieoficjalnych, bo nieoficjalnych, ale jednak bardzo prawdopodobnych – rozwijać się będzie samo Cinema City. Przedstawiciele firmy odpowiadają tajemniczo, że najważniejsze jest zrealizowanie transakcji, co przewiduje się na marzec 2014 r., a następnie Cinema City oraz Cinemaworld wymyślą wspólny plan rozwoju. Niemniej, prawdopodobnie za parę tygodni dowiemy się o tym czegoś więcej, tym bardziej że nawet samo połączenie powyższych nie jest pewne, gdyż konieczna jest zgoda akcjonariuszy, zgoda prezesa UOKiK i kilka innych warunków, które trzeba spełnić.

Pamiętajmy, że póki co wszystko ma charakter nieoficjalny, aczkolwiek optymistyczny scenariusz zakłada stworzenie sieci ponad 200 kin, a to byłoby nie lada przedsięwzięciem, dominującym całą Europę Środkową, Europę Wschodnią oraz Izrael, gdzie Cinema City również jest operatorem.

 
Autorem zdjęcia jest Rob Sinclair z serwisu Flickr

Dodaj komentarz