Biurowce to już nie tylko typowe miejsca do pracy

Większość z nas słysząc hasło „biurowiec” na pewno od razu pomyśli sobie o mało przyjemnej pracy całymi dniami w jakiejś korporacji, gdzie mamy prawdziwy wyścig szczurów i dosłownie ani chwili wytchnienia. Czasy jednak bardzo się zmieniły, a wraz z nimi zmienia się także podejście do pracownika. Bardzo ciekawe jest jednak to, że coraz lepsze podejście do pracowników zmienia także sam charakter biurowców zmuszając dzisiejszych deweloperów do stosowania coraz to ciekawszych praktyk. Jak więc to wygląda i czym współcześnie są tak naprawdę biurowce?

Biurowiec to coraz częściej centrum integracji

W przypadku nowych inwestycji bardzo wyraźnie można dzisiaj zauważyć to, że biurowce coraz częściej stają się prawdziwymi centrami integracji samych pracowników. Naturalnie większą część powierzchni zajmują oczywiście same stanowiska pracy, ale w biurowcach coraz częściej znajdziemy siłownie, sale fitness, miejsca gdzie uprawia się sporty, specjalne strefy do picia kawy i odpoczynku, a nawet ogromne tarasy gdzieś na dachach budynków. Deweloperzy naprawdę muszą dzisiaj stawać na głowie, aby sprostać wymaganiom współczesnych właścicieli firm, w szczególności różnych międzynarodowych korporacji, gdzie najbardziej rozumie się potrzeby współczesnego pracownika. Pracodawcy wiedzą, że wypoczęty i zadowolony pracownik jest bardziej efektywny, a więc i biurowce przestają być już tylko miejscem pracy, ale też budynkiem gdzie spędza się swój wolny czas.

Co czeka nas w przyszłości?

Na pewno kolejne inwestycje w biurowce będą jeszcze bardziej interesujące. Idąc za przykładem biurowca Google, gdzie pracownicy mają naprawdę mnóstwo możliwości rekreacji, to naprawdę można oczekiwać, że już wkrótce biurowce będą łączyły nawet funkcje mieszkalne czy hotelowe. To akurat bardzo dobry trend na rynku nieruchomości, który wpływa na wygodę i przyjemność naszej pracy. Zupełnie inna kwestia związana jest oczywiście z ekologią czy estetyką, gdzie wysokie normy także mocno podnoszą deweloperom poprzeczkę.

Dodaj komentarz