Będzie więcej mieszkań z Funduszu Mieszkań na Wynajem

Od pewnego czasu w Polsce funkcjonuje specjalny Fundusz Mieszkań na Wynajem, którego celem jest zaoferowanie naszym obywatelom jak największej ilości mieszkań właśnie do wynajmu. Są to zazwyczaj mieszkania nowe, o dość dobrym standardzie, znajdujące się w dobrych lokalizacjach, a do tego dostępne w stosunkowo atrakcyjnych cenach. Fundusz jest odpowiedzią na trendy na naszym rynku nieruchomości. Ceny mieszkań niestety systematycznie się podnoszą, a zarobki naszych obywateli już niekoniecznie. W efekcie spada popyt na zakup mieszkań. Sprawy nie ułatwia również fakt windowania przez banki wymagań podczas brania kredytu hipotecznego. To już nie tylko duża zdolność kredytowa, ale niestety także rosnące wymagania wobec wkładu własnego.

Zdjęcie pochodzi ze strony PixaBay

Będzie nawet kilkaset kolejnych mieszkań

Jeszcze w tym roku w ramach tego funduszu mieszańcy kilku dużych miast naszego kraju będą mogli wynająć atrakcyjne mieszkania w przystępne cenie. Jak na razie kilkaset mieszkań zostało zgłoszonych do projektu w Poznaniu i w Warszawie. W większości budynków zajęte jest już ponad ¾ mieszkań co wyraźnie pokazuje ogromne zainteresowanie. Do końca tego roku ma pojawić się jeszcze kilkaset takich mieszkań i to nie tylko w tych dwóch miastach. Nowe inwestycje są już realizowane chociażby w Gdańsku, Krakowie czy we Wrocławiu. W tym roku ma to być około 600 dodatkowych mieszkań na wynajem.

Program póki co do 2018 roku

Jak na razie plany działania Funduszu Mieszkań na Wynajem zostały zakreślone do roku 2018. Łącznie przez ten cały czas na rynku ma się pojawić ponad 5.5 tysiąca mieszkań właśnie przygotowanych pod wynajem. Istotnym czynnikiem jest tutaj lokalizacja. Do projektu zgłaszane są tylko mieszkania znajdujące się w atrakcyjnych okolicach, dobrze skomunikowane i zapewniające dość wysoki standard. Program cieszy się naprawdę dużym powodzeniem i może utworzyć na rynku nowy trend. Warto tutaj przypomnieć, że w zachodniej części naszego kontynentu zdecydowana większość mieszkań na rynku jest właśnie wynajmowana. Tylko niewielka część osób decyduje się na zakup mieszkania na własność.

Dodaj komentarz