Ambitne plany sprzedaży łódzkich nieruchomości godzą w prawa mieszkańców?

Łódź już od paru lat notuje bardzo duże wpływy do budżetu dzięki systematycznej wyprzedaży nieruchomości należących do miasta. Pomysł pozbywania się nierentownych nieruchomości jest oczywiście bardzo dobry, gdyż nie tylko pozwala odzyskać zamrożone kiedyś pieniądze, ale dodatkowo odciąża budżet na stałe, gdyż miasto nie musi już utrzymywać tych nieruchomości, które nie są w żaden sposób wykorzystywane. W roku 2015 Łódź odnotowała naprawdę rekordowe zyski ze sprzedaży swoich nieruchomości. Miasto już zarobiło na tym 90 milionów złotych, a jeszcze do końca tego roku maja być sfinalizowane transakcje na kolejne 9 milionów. To z pewnością rekord, a w przyszłym roku plany zakładają jeszcze większe zyski.

104 miliony złotych w roku 2016

Dokładnie 104 miliony złotych mają wynieść prognozowane na rok 2016 zarobki Łodzi ze sprzedaży własnych nieruchomości. To duża kwota, która nie uwzględnia wszystkiego co miasto może zarobić. Łącznie mają być bowiem wystawione na sprzedaż nieruchomości warte ponad 180 milionów, ale przy planowaniu budżetu bierze się poprawkę na to, że nie wszystkie oczywiście uda się sprzedać. Łącznie miasto ze sprzedaży swojego majątku w przyszłym roku ma zarobić ponad 120 milionów złotych. Niestety działacze PiSu w lokalnym sejmiku są zaniepokojeni tym co robi miasto. Chodzi tutaj o dobra mieszkańców, które mogą być naruszane w przypadku tak ekspresowej sprzedaży.

Mało czasu na odwołania

Ekspresowe wyprzedawanie nieruchomości Łodzi sprawia, że osoby mające roszczenia co do takiego postępowania mają niewiele czasu na ewentualną obronę. Już dzisiaj w mieście tym jest wiele osób, które chociażby wybudowały pawilony usługowe na terenie sprzedawanych nieruchomości i teraz mają duży problem. Władze Łodzi nie widzą jednak problemu i uważają, że wszystko odbywa się w zgodzie z literą prawa. Niestety jak widać wszędzie pieniądze rządzą się własnymi prawami i czasem interes wspólny jest na drugim miejscu za interesem kasy miejskiej.

Dodaj komentarz